Čelsi srušio Vest Hem u londonskom malom derbiju

Euronews pre 3 sata  |  Autor: Euronews

Mnogo je energije i reči potrošio menadžer Čelsija Enco Mareska objašnjavajući javnost zašto je Nikolas Džekson startni napadač, a posle malog londonskog derbija sa Vest Hemom mogao je i da likuje jer je reprezentativac Senegala sa dva brza gola i asistencijom Palmeru doneo tri boda - Vest Hem - Čelsi 0:3 (0:2).

Pune tri godine Čelsi nije slavio na gostovanju Vest Hemu, ali danas je bio više nego efikasan jer je od tri prilike u prvom poluvremenu dve realizovao. Džekson je već u 4. minutu primio odličan pas u prostor od Sanča, došao do gola i matirao Areolu. "Plavci" su dobro koristili Džeksonovu brzinsku prednost u odnosu na Mavropanosa i Kilmana, serijom dodavanja otvorili su prostor za pas Kaiseda u prostor. Džekson je ponovo bio brži od rivala i opet rutinski uvećao