Svi žele da nestanemo: Pep Gvardiola "kipti" posle utakmice Mančester siti - Arsenal

MANČESTER siti - Arsenal 2:2. Ovo je konačan rezultat derbija Premijer lige koji je po sitnoj kiši odigran u Mančesteru u nedelju po podne. I ne bi tu ništa bilo čudno, reklo bi se utakmica kao i svaka druga. Međutim, događaji na terenu, sudijske odluke, ponašanje igrača, a pogotovo reakcije britanskih medija izazvale su burne reakcije kod trenera "građana" Pepa Gvardiole.

Foto: Profimedia Za celu priču je možda bitna "sitnica" da je Mančester siti izjednačujući gol postigao u 98. minutu, odnosno osmom minutu nadoknade vremena. I da je celo drgo poluvreme igrao sa čovekom više na terenu, pošto je napadač gostiju, Belgijanac Leandro Trosar dobio crveni karton... Na veliki odmor su gosti otišli sa kapitalom od 2:1, a onda su krenuli stihijski napadi domaćina. I onda je Džon Stouns ćušnuo loptu u gol Arsenala, za remi i teško osvojen