Izvor: Novi magazin/Balkan arhiva vesti 28.09.2024
Protest zbog mučenja i ubistva psa u Istočnom Sarajevu
Novi magazin 28.09.2024
Ispred Zemaljskog muzeja u Sarajevu danas je održan protest zbog nedavnog surovog ubistva psa u Istočnom Sarajevu, sa zahtevom da budu oštrije kazne za zlostavljače životinja. Mnogi građani su se sa svojim ljubimcima okupili danas na protestus… »
Predsednik Hrvatske kritikuje vladu zbog vojnog roka i poziva na hitan sastanak Veća za odbranu
Novi magazin 28.09.2024
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović predložio je danas hitno sazivanje sednice Veća za odbranu na temu uvođenja obaveznog vojnog roka, koje je iz vlade najavljeno od početka iduće godine, a sada se spekuliše da će biti odloženo. U saopštenju… »
Sarajevska policija preuzela tri kanadska laka oklopna vozila
Novi magazin 28.09.2024
Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo predstavilo je tri laka oklopna vozila Senator, koja su kupljena od kanadske firme Rošel za nešto manje od 1,4 miliona evra, preneo je portal Balkanska bezbednosna mreža. Reč je o vozilima klase MRAP… »