LK - "Ratnički" Borac piše najlepše stranice svoje istorije, ogroman bod ostao u Banja Luci!

Sportske.net pre 2 sata  |  Sportske.net

U terminu od 21 sat odigrano je osam utakmica Lige konferencija, a najviše pažnje izazvao je istorijski meč u Banja Luci, gde je domaći Borac na svojoj evropskoj premijeri dočeko grčkog velikana Panatinaikosa i osovjio ogroman bod.

Borac Banja Luka – Panatinaikos 1:1 Domaći su bojažjivo započeli utakmicu na „Gradskom stadionu“ u Banja Luci, a to su Grci umešno kaznili u 10. minutu kada je srpski reprezentativac Filip Mladenović sjajno centrirao, a kapiten „zelenih“ Anastasios Bakasetas zatresao mrežu Borca. Sve se promenilo u 50. minutu kada je „eskplodirala“ Banja Luka, a Borac izjednačio. Perfektno je iz slobodnog udarca centrirao Sebastijan Erera, a Đorđe Despotović glavom postigao prvi