''Baždaromanija'' zahvatila Saragosu - Dva gola bivšeg napadača Partizana za preokret i pobedu!

Sportske.net pre 2 sata  |  Sportske.net

U senci utakmica nacionalnih timova u Ligi nacija, odigrana je i prva utakmica devetog kola španske Segunde, a tamo je glavnu ulogu imao mladi napadač Saragose Samed Baždar! Doskorašnji fudbaler Partizana i povremeni reprezentativac Srbije je bio čovek odluke u velikom preokretu koji je Saragosa napravila protiv domaće ekipe Tenerifa.

Domaćin je golovima Martina Luisa u 11. i Rodrigeza u 50. minutu vodio sa 2:0, ali je u 24. minutu ostao bez isključenog Gonzalesa, pa je brojčano slabija ekipa Tenerifa posustala u poslednjih dvadesetak minuta ove utakmice. To su gosti umeli da kazne, pre svih Baždar koji je najpre u 74. minutu smanjio na 2:1 pošto je jednu odbijenu loptu uspeo da prosledi u mrežu, iskosa sa desne strane. Pet minuta kasnije Azon je doneo izjednačenje Saragosi, a Baždar sva tri