"Bomba" Mlakara presudila Kazahstanu, Slovenci su "živi", Elšnik i Drkušić odradili svoje

Sportske.net pre 2 sata  |  Sportske.net

Fudbaleri Slovenije pobedili su Kazahstan u gostima sa 1:0, u utakmici četvrtog kola grupe 3 divizije B UEFA Lige nacija.

Slovenci su na taj način odlično reagovali nakon ubedljivog poraza od Norveške u Oslu pre tri dana, a trijumf im je u Almatiju doneo igrač italijanske Pize Jan Mlakar, sjajnim pogotkom u 55. minutu. On je tada dobio pas od Janže i "topovskim" udarcem sa 18 metara zakucao loptu pod samu prečku, iza nemoćnog golmana Šackog, za 0:1. Prethodno je Kazahstan bio bolji tim na terenu i zatresao je prečku u prvom poluvremenu posle udarca Aimbetova. Nakon gola je Slovenija