Politika arhiva vesti 15.10.2024
Šta nemačka štampa piše o Zapadnom Balkanu i EU: Vreme je da obe strane zaigraju otvorenim kartama
Danas 15.10.2024
Sastanci liče na ritual, napredak je sporadičan i nije suštinski, a ulazak Srbije i komšiluka u EU se ne nazire, piše nemačka štampa nakon sastanka Berlinskog procesa u glavnom gradu Nemačke. U izveštaju sa samita Berlinskog procesa u ponedeljak, ugledni… »
Đurić: Sa Fajon o brojnim temama, posebno o teškom položaju srpskog naroda na AP KiM
Politika 15.10.2024
LjUBLjANA - Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić sastao se danas u Ljubljani sa ministarkom spoljnih i evropskih poslova Slovenije Tanjom Fajon nakon čega je rekao slovenačke kolege upoznao sa teškim položajem u kome se nalazi srpski narod u… »
„Nova“ piše: Srbija za EXPO kupuje zemlju za pola miliona evra po hektaru, koju je prethodno prodala Arapima za 4.700 evra
Nova 15.10.2024
: U novinama "Nova", u sredu, pročitajte: Srbija za EXPO kupuje zemlju za pola miliona evra po hektaru, koju je prethodno prodala Arapima za 4.700 evra; Novi talas borbe protiv kopanja litijuma; Prosvetari na ulici, a ministarstvo sprema stipendije za… »
Brnabić: Imamo ekološke aktiviste koji dođu i svi puše k’o Turci na protestima
N1 Info 15.10.2024
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da je opozicija tokom skupštinske rasprave o Predlogu zakona o izmenama i dopunama Zakona o rudarstvu i geološkim istraživanjima doživela "potpuni debakl", navodeći da su sve vreme "pričali o… »
Specijalno tužilaštvo Kosova podiglo optužnicu zbog napada na pripadnike Kfora u Zvečanu prošle godine
Insajder 15.10.2024
Specijalno tužilaštvo Kosova saopštilo je da je podignuta optužnica Osnovnom sudu u Prištini protiv okrivljenog L.D. zbog sukoba u Zvečanu, u maju prošle godine. 'Podignuta je optužnica zbog izvršenja krivičnih dela 'napad na službeno lice' i… »
Kurir: Vukašin i Filip ubijeni zbog osvete za likvidaciju muža fatalne blogerke? Detalji jezivog zločina u Crnoj Gori: Mladiće iz Srbije uveli u kuću, usledio hororNova: Jedan bio blizak ubijenom Goksiju, drugi hteo u Legiju stranaca: Šta je prethodilo likvidacijama Srba u CG, o kojima nismo znali ništa 4 godinejoš 4 povezane
Odgovor SMATSA-e jednom od sindikata agencije: „Netačno je da smo odbili da pregovaramo o novom kolektivnom ugovoru“
Tango Six 15.10.2024
Kontrola letenja Srbije i Crne Gore saopštila je danas, nakon jutrošnjeg saopštenja jednog od sindikata ove agencije, da je „naveden niz optužbi na račun SMATSA-e kao poslodavca i na račun rukovodstva“. – Radi pravovremenog i istinitog informisanja… »
Komplimenti premijeru i bivšem gradonačelniku: Da li se dr Milić „samo šalio“ ili je to dokaz da nije „prava“ opozicija…
Novi magazin 15.10.2024
Lider PODES-a iz Niša Dragan Milić rekao je da je Miloš Vučević "vrhunski vodio Novi Sad, za nagradu je dobio premijersko mesto". Da li je u pitanju bila šala, kako kažu njegove stranačke kolege, pokušaj da "ukrade" deo SNS biračkog tela, dokaz da Milić… »
Mediji: Izdata dozvola za rušenje Starog savskog mosta – zatvara se 1. novembra, neće biti bušen ni sečen
N1 Info 15.10.2024
Za godinama najavljivano i u više navrata odlagano uklanjanje Starog savskog mosta više nema prepreka. Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture izdalo je dozvolu za njegovo rušenje, a 1. novembra ova saobraćajnica koja premošćuje Savu… »
Vučević nakon sastanka sa kineskim zvaničnicima: Srbija i Kina nastavljaju da grade „čelično prijateljstvo“
Danas 15.10.2024
Premijer Srbije Miloš Vučević poručio je danas, u razgovoru sa delegacijom Centralnog komiteta Komunističke partije Kine, da je ponosan što Srbija i Kina nastavljaju da grade „čelično prijateljstvo“, razvijaju sveobuhvatnu privrednu saradnju i intenzivan… »
Tužilac Stefanović priznao da cure informacije u slučaju „Ribnikar“ ali je, ipak, optimista
Danas 15.10.2024
Glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović izjavio je da se tužilaštvo trenutno suočava sa ugrožavanjem tajnosti postupka u predmeru „Ribnikar“, ali da je optimista kada su u pitanju ishod tog postupka i istraga zbog curenja… »







