Liga nacija: Reprezentativci Srbije pokisli u Kordobi, lekcija Španije iz modernog fudbala

Danas pre 15 sati  |  N. Radojević

Fudbaleri Srbije poraženi su na gostovanju Španiji 3:0 (1:0) u meču četvrtog kola A Lige nacija grupe 4. “Crvena furija” je počela meč po jakom pljusku u Kordobi u skladu sa nadimkom.

Prvak Evrope saterao je odbranu Srbije u krilo golmana Predraga Rajkovića. Takav pritisak je dao rezultat već u petom minutu, kada je Emerik Laport reagovao glavom na drugoj stativi pored smušenih Strahinje Erakovića i Nemanje Maksimovića. Mogao je domaćin da duplira prednost u 10. minutu, ali je udarac Fabijana Ruiza odbranio krajnjim naporom Rajković. Merino je zatim u 16. minutu pogodio stativu, a golman “orlova” je vrlo brzo ispravio grešku Lazara Samardžića i