Panter i Barselona naneli prvi poraz Monaku u Evroligi

Euronews pre 2 sata  |  Autor: Euronews

Košarkaši Crvene zvezde ostali su jedina neporažena ekipa posle trećeg kola Evrolige jer je Barselona na svom parketu nanela prvi poraz Monaku 86:71 (26:18, 21:21, 24:15, 15:17) pre svega zbog odlične igre Kevina Pantera, igrača utakmice sa 21 poenom.

Raspucao se bivši kapiten Partizana pred gostovanje Crvenoj zvezdi u petak (20.00), serijom od osam poena (dve trojke, jedna od tablu) napravio je ključnih 10 poena razlike krajem prve četvrtine, a zatim i mini serijom zaključio vođstvo na poluvremenu, uz ukupno 13 poena za prve dve deonice. Katalonci su odigrali veoma dobru odbranu na Majku Džejmsu i povratniku Džordanu Lojdu, ali su pre svega dominirali u skoku pod oba obruča. To im je uz priličan broj