Partizan pobedio Makabi u gostima, drugi uzastopni trijumf crno-belih u Evroligi

Danas pre 49 minuta  |  V. N.

Košarkaši Partizana pobedili su Makabi u “Pioniru” rezultatom 91:79 i tako ostvarili prvi trijumf u gostima ove sezone.

Crno-beli su prelomili utakmicu kada su poveli sa osam poena razlike dva minuta i 20 sekundi pre kraja (83:75), nakon što je Braun, koji je bio najefikasniji u svom timu sa 20 poena, ubacio koš uz faul. Partizan je i ranije mogao da reši meč protiv odlične ekipe iz Tel Aviva, ali je imao puno problema sa defanzivnim skokom u prvom poluvremenu, kad je Makabi uhvatio 14 lopti ispod koša gostiju (ukupno 18). Prvo je Frenk Nilikina pogodio trojku za plus sedam, a onda