Fiorentina osramotila Leće!

Sportske.net pre 10 sati  |  Sportske.net

Fudbaleri Fiorentine deklasirali su kao gosti Leće sa 6:0 u meču osmog kola italijanske Serije A. "Viola" je ovog popodneva održala "čas fudbala" domaćinu, a poraz Lećea možda i ne bi bio ovoliko ubedljiv da u 43. minut defanzivac Antonino Galo nije dobio direktan crveni karton.

Ipak, vodila je Fiorentina sa 2:0 i pre tog momenta. Najpre, je vezista gostiju Danilo Kataldi u 20 minutu načeo Leće, da bi Andrea Kolpani 14 minuta kasnije dupliraoprednost gostiju. Domaćin je odmah nakon što je ostao sa desetoricom primio treći pogodak, a strelac je ponovo bio Kataldi ovog puta iz slobodnog udarca. Još tri gola "viola" je postiga sa igračem više u drugom poluvremenu. Kolpani je svojim drugim golom povisio na 4:0u 54. minutu. "Petarda" je pukla