Izvor: Beta/Svet arhiva vesti 21.10.2024
Vučić o rekonstrukciji Vlade, Kosovu, listama čekanja
Beta 21.10.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je izjavio da premijer Miloš Vučević ima njegovu punu podršku da obavi rekonstrukciju Vlade što očekuje između marta i juna iduće godine. On je na RTS-u rekao da su "neki ljudi umislili da mogu više stvari da… »
Američki izaslanik u Libanu: Sukob je eskalirao van kontrole
Beta 21.10.2024
Izaslanik SAD za Bliski istok Amos Hohštajn je danas u Bejrutu razgovarao sa zvaničnicima Libana o uslovima za prekid vatre u sukobu Izraela i Hezbolaha, ocenivši da je sukob "eskalirao van kontrole". "Sjedinjene Američke Države apsolutno žele da… »
U borbi s gojaznošću đaka Meksiko će kažnjavati direktore škola
Beta 21.10.2024
Direktori škola u Meksiku su od Vlade dobili rok od šest meseci da postepeno ukinu proizvode "brze hrane" u školama ili će dobiti novčane kazne. Nova pravila se odnose na proizvode koje koriste već dve ili tri generacije meksičkih učenika… »
Direktor poginuo pri padu u bolnici
Beta 21.10.2024
Dugogodišnji direktor najveće hrvatske bolnice, KBC Zagreb, Ante Ćorušić (66) pao je danas ispred bolnice i poginuo, objavljeno je u Zagrebu. Ministar policije Davor Božinović izjavio je da je policija na pločniku pored zgrade pronašla mrtvu… »