Biti bolje nego dobro

Radar 25.11.2024  |  Stefan Jerotić
Biti bolje nego dobro

Da li se „kozmetičkim“ davanjem lekova podstiče konformizam i utapanje pojedinca u monoton zvuk koji svira orkestar, po cenu sopstvene melodije? Da li uzimanje leka nalikuje dešavanju iz Paklene pomorandže – čelična ruka društva pojedinca ukalupljuje u neophodan oblik?

Dobar sluga, loš gospodar. Ova maksima se primenjuje kada se govori o upotrebi benzodijazepina, kao što su bromazepam, lorazepam, diazepam i klonazepam. S obzirom na to da veliki broj ljudi tokom svog života barem jednom uzme neku od ovih tableta – da bi zaspao, da bi se umirio nakon velikog stresa, da bi leteo avionom bez panike – ovi lekovi se smatraju bezbednim. Posegnuti za bromazepamom znači umiriti se. Nije li nam svima cilj da budemo spokojni? Nismo li

Radar »

Tri dana Vidovdana

Tri dana Vidovdana

Radar pre 20 sati
Ko su kumovi srpske mafije

Ko su kumovi srpske mafije

Radar pre 20 sati
Šta nas čeka iza ugla

Šta nas čeka iza ugla

Radar pre 20 sati
Povratak stare Zagorke Dolovac

Povratak stare Zagorke Dolovac

Radar pre 20 sati
Radar »

Društvo, najnovije vesti »