Извор: Каматица/Економија архива вести 30.11.2024
Све више немачих фирми скраћује радно време, ево који су сектори најугроженији
Каматица 30.11.2024
Индикатор који мери спремност немачких компанија на запошљавање је пао са октобарских 93,6 поена на 93,4 поена. Посебно тешка ситуација влада у немачкој производњи где се због пада наруџбина смањује и потреба за радницима, а… »
Да ли ће ИКЕА морати значајно да промени начин пословања?
Каматица 30.11.2024
Он се тако придружио све већем броју пословних људи који упозоравају на потенцијална поскупљења због планва новоизабраног америчког председника Доналда Трампа да повећа увозне дажбине, пренео је Си-Ен-Ен. "Не верујемо да ће… »
Ово су европске државе које су најспремније за будућност без готовине
Каматица 30.11.2024
Између осталог, у анализи су коришћени подаци о броју банкомата и броју терминала за картично плаћање на 100.000 људи, о лимиту који је могуће потрошити приликом картичног плаћања и о броју оних који користе интернет… »
Русија наставља са подизањем камата?
Каматица 30.11.2024
Он сматра да би, након евентуалне корекције у децембру на 23 одсто, каматна стопа требало на том нивоу да се задржи током 2025. године, пренео је Тасс. Управни одбор Централне банке Русије је 25. октобра одлучио да подигне… »

