Izvor: Nedeljnik/Svet arhiva vesti 06.12.2024
Sirijski pobunjenici napreduju ka Homsu: Stanovnici beže na zapad, ruske snage bombarduju prilaze gradovima
Nedeljnik 06.12.2024
Na hiljade stanovnika sirijskog grada Homsa pobeglo je iz svojih domova tokom noći i jutros, dok pobunjeničke snage napreduju ka tom gradu. Pobunjenici su već zauzeli ključne gradove poput Alepa na severu i Hame u centralnom delu, što su samo… »
Makron: Imenovaću novog premijera u narednih nekoliko dana
Nedeljnik 06.12.2024
Francuski predsednik Emanuel Makron tvrdi da će na vlasti ostati do kraja mandata, do 2027. godine, a da će novog premijera imenovati narednih dana. Nakon izglasavanja nepoverenja manjinskoj vladi Mišela Barnijea, što se desilo prvi put u poslednjih… »
Ustavni sud poništio prvi krug predsedničkih izbora u Rumunijii
Nedeljnik 06.12.2024
Najviši rumunski sud poništio je prvi krug predsedničkih izbora u toj zemlji. Odluka Ustavnog suda – koja je konačna – doneta je danas, nakon što je predsednik Klaus Johanis dva dana ranije skinuo tajnost sa dokumenata u kojima se navodi da je… »
Lider vladajuće partije Južne Koreje: Predsednik planirao da pritvori političke lidere
Nedeljnik 06.12.2024
Lider vladajuće stranke Južne Koreje rekao je da predsedniku te zemlje Jun Suk Jeolu, treba oduzeti sve dužnosti radi bezbednosti zemlje, jer on nije samo pozivao na uvođenje vanrednog stanja, već je planirao da zatvori druge političke lidere i… »