Izvor: Pravo u centar/Politika arhiva vesti 16.12.2024
Amnesti: Vlasti u Srbiji špijuniraju nezavisne novinare i aktiviste
Pravo u centar 16.12.2024
Izveštaj pod naslovom „Digitalni zatvor: Nadzor i represija civilnog društva u Srbiji“, dokumentuje kako se mobilni forenzički proizvodi izraelske kompanije Cellebrite koriste za ekstrakciju podataka sa mobilnih uređaja novinara i aktivista. Izveštaj… »
Nemački Bundestag izglasao nepoverenje kancelaru Šolcu
Pravo u centar 16.12.2024
Nemački Bundestag izglasao je nepoverenje kancelaru Olafu Šolcu, javlja BBC. Od ukupno 717 glasova, 207 je Šolcu dalo poverenje, 394 nije, a 116 je bilo uzdržano Šolcov plan je bio da izgubi poverenje kako bi otvorio put do novih izbora 23. februara… »
Gradska vlast ipak uz Karleušu?
Pravo u centar 16.12.2024
Obzirom na to da se dotična izvođačica dodatno preporučila SNS-u izjavom u kojoj vređa studente na blokadama nazivajući ih „malim nevaspitanim okotima“, verujem da je sada održavanje „spektakla“ u režiji Grada Kragujevca sasvim izvesno i pored… »