Izvor: Radio sto plus/Društvo arhiva vesti 15.01.2025
Student: Zašto da plaćamo veću taksu RTS-u kada nesavesno troše naš novac i lažu o protestima
Radio sto plus 15.01.2025
“Povećanje takse nema smisla, jer je Državna revizorska institucija konstatovala da RTS nesavesno troši sredstva građana, oko 30 miliona evra”, rekao je Đorđević. Postavio je pitanje kako građani onda mogu da očekuju da će RTS savesno… »
Ljubičić (Sindikat EPS Nezavisnost): Podržavamo proteste studenata, tražimo da nadležni odgovaraju
Radio sto plus 15.01.2025
On je agenciji Beta rekao da je napravljen prvi korak u proceduri najave protesta, a da je osnovna ideja da radnici, koji podržavaju studente i druge građane u protestu, mogu bez straha od kazni da okupljanjem iskažu nezadovoljstvo stanjem u državi i… »
Politika: Korisnici ajfona više ne mogu da skidaju i preuzimaju aplikacije NIS-a
Radio sto plus 15.01.2025
Kako je naveo taj list, za NIS će biti veliki problem ukoliko i banke požure da prekinu platni promet sa kompanijom. Tu se pre svega misli na zapadne banke, jer se ne zna kako će se njihove matične kuće ponašati prema “Gaspromnjeftu”, saznaje… »
PKS: Produžen rok za uključivanje poslodavaca u dualno obrazovanje do 31. januara
Radio sto plus 15.01.2025
Za školsku 2025/2026. godinu za dualni model obrazovanja do ovog trenutka, od ukupno prijavljenih, 20 odsto su kompanije koje do sada nisu bile uključene u realizaciju ovakvog načina školovanja, navedeno je u saopštenju. “Zbog velike… »