Izvor: Večernje novosti/Regioni arhiva vesti 25.01.2025
Počeo “svetosavski maraton:“ u Paraćinu na okupu pesnici iz više gradova (foto)
Večernje novosti 25.01.2025
VIŠESATNO kazivanje stihova književnih stvaralaca iz različitih krajeva Srbije počelo je u Paraćinu Svetosavskom himnom u izvođenju etno-grupe KUD-a iz Trešnjevice. Foto: Z. Rašić Pedesetak pesnika pozdravili su u ime domaćina predsednik Književnog kluba… »
Uspon na Vaviljski kamen: Sutra nova akcija „Javorka“
Večernje novosti 25.01.2025
JUŽNI Kučaj očekuje sutra paraćinske planinare koji će u okviru akcije PK „Javorak“ organizovati sutra uspon na vrh Vaviljski kamen. Foto: Fejsbuk/PK Javorak Na stazu će se krenuti iz Stubice ili Zabrege i u oba slučaja uspon nije previše težak, prema… »
Sa lampionima u novu godinu: Tradicionalni kineski Festival svetla u Novom Sadu i Beogradu
Večernje novosti 25.01.2025
ZVANIČAN doček kineske Nove godine u Srbiji se nastavlja, pa će, sedmi put, Kineski festival svetla obasjati Novi Sad i Beograd. Ulaz za sve posetioce je besplatan u oba grada, a lampioni će biti uključeni od 28. januara do 9. februara svakog dana od 17… »
Čuvaju starine u amanet potomstvu: Bračni par Ivanović iz Busura, kod Svilajnca, otvorio originalni porodični muzej (foto)
Večernje novosti 25.01.2025
SLAVOLjUB (66) i Dušanka (63) Ivanović, rodom iz Busura, koji žive u Svilajncu, imaju originalni porodični muzej u kome su izložili predmete svojih predaka, od kojih su neki stari i više od dva veka. Foto:Z.Gligorijević Na samom ulasku u dvorište… »