Izvor: U centar/Regioni arhiva vesti 10.02.2025
Izvorska voda bezbedna za upotrebu na četiri javne česme u Kragujevcu
U centar 10.02.2025
Rezultati ispitivanja mikrobiološke ispravnosti vode za piće na javnim česmama sa izvorskom vodom pokazali su da je od deset analiziranih uzoraka voda ispravna i bezbedna za upotrebu na četiri javne česme – u Šumaricama, Teferiču, Beloševcu i Ždraljici… »
Četiri ulice u gradu i više naselja u okolini Kragujevca danas bez struje
U centar 10.02.2025
Zbog planiranih radova na elektroenergetskoj mreži, danas će doći do isključenja struje u nekoliko delova Kragujevca i okolnih naselja, saopšteno je iz Elektrodistribucije. Bez električne energije biće stanovnici ulica Svetolika Mladenovića, Mainićke… »
Šumadijske zimske igre počinju 8. marta u Novom Milanovcu
U centar 10.02.2025
Domaćin prvog takmičenja sela novog ciklusa Šumadijskih zimskih igara 2025 je Novi Milanovac. Pored domaćina, 8. marta, u organizaciji Centra za strna žita i razvoj sela i saveta mesnih zajednica pod pokroviteljstvom Grada, takmičiće se Vlakča, Kamenica… »
Hitna pomoć u Kragujevcu imala 40 terenskih intervencija i 74 pregleda u ambulanti
U centar 10.02.2025
Ekipe Zavoda za urgentnu medicinu u Kragujevcu imale su u prethodna 24 sata ukupno 40 terenskih intervencija – 28 tokom dana i 12 u noćnim satima. U ambulanti je obavljeno 74 pregleda odraslih pacijenata, od čega 35 u toku dana, a 39 tokom noći. Pored… »