Izvor: NIN/Ekonomija arhiva vesti 15.02.2025
OpenAI zvanično odbio ponudu Ilona Maska
NIN 15.02.2025
Kompanija OpenAI zvanično je odbila predlog vlasnika Iksa Ilona Maska da kupi neprofitnu organizaciju koja je napravila ČetGPT. Mask je za kupovinu, zajedno sa konzorcijumom na čijem je čelu, ponudio 97,4 milijarde dolara. U kratkom pismu poslatom… »
Evropa smanjuje referentnu kamatnu stopu, u Srbiji zasad ostaje ista
NIN 15.02.2025
Dok pojedine centralne banke u Evropi ali i u ostatku sveta, smanjuju referentne kamatne stope, ne bi li na taj način povećale privredne aktivnosti u uslovima globalne ekonomske krize, Izvršni odbor Narodne banke Srbije (NBS) na sednici 13. februara… »
Nisu samo kakao i kafa: Ekstremni vremenski uslovi moglo bi da izazovu skok cena i nestašice hrane
NIN 15.02.2025
Ekstremni vremenski uslovi izazvaće promenljive cene hrane tokom 2025. godine, nakon što su se cene kakaa i kafe više nego udvostručile tokom prošle godine. Kao očigledna potvrda upozorenja da bi klimatski slom mogao da dovede do nestašice hrane… »