Izvor: Aero.rs/Svet arhiva vesti 19.02.2025
Slomljena strela: Prošlo je 75 godina otkako su Amerikanci u incidentu izgubili nuklearnu bombu
Aero.rs 19.02.2025
Navršilo se 75 godina otkako su Sjedinjene Američke Države izgubile svoju prvu nuklearnu bombu na severozapadu Britanske Kolumbije u Kanadi, srećom, bez masovnih žrtava. Svako slučajno lansiranje, ispaljivanje, detonacija, krađa ili gubitak nuklearnog… »
Italijanska vojska čeka isporuku novog letećeg čuda: Helikoptera Leonardo AW249
Aero.rs 19.02.2025
Italijanske oružane snage povećale su inicijalnu porudžbinu helikoptera Leonardo AW249 na 17, a ukupan broj helikoptera koji će biti naručen ostaje isti: 48. Ova informacija proizašla je iz dokumenata Italijanskog parlamenta i Ministarstva odbrane… »
Prvi nalazi istrage: Američki oficiri krivi za sudar nosača aviona sa teretnim brodom
Aero.rs 19.02.2025
Svega nekoliko dana od pokretanja istrage povodom sudara američkog nosača aviona sa turskim kargo brodom u medije stiže nova vest: verovatno su za sve krivi - američki oficiri! Naime, prema postojećim podacima, položaj broda Bešiktaš-M koji je udario u… »