Професори из Новог Сада кренули штафетним маратоном до Београда

Професори трче за студенте од Железничке станице у Новом Саду до Немањине улице у Београду, где ће се придружити протесту просветних радника.
Ванредна професорка Природно-математичког факултета Сања Белић, навела је пре почетка маратона да ће у њему учествовати 60 професора који ће истрчати маратон у 12 деоница, како би студентима показали да су апсолутно уз њих до испуњења свих захтева.
"Циљ је данас да предамо декларацију студентима, где се потписало више од 800 професора који су запослени на Универзитету у Новом Саду и наставника који раде у високошколским установама", рекла је она новинарима на Железничкој станици.
Додала је да професори декларацијом исказују "највећу солидарност" са својим студентима и да ће бити уз њих до испуњења захтева.
Пре поласка одржано је 15 минута тишине, за 15 жртава трагедије на Железничкој станици у Новом Саду.
Након тога, представницима студената предата је декларација са потписима подршке професора.
(Бета, 25.02.2025)












