Вучић: Ђаци Пете београдске гимназије спроводе терор над директорком

Бета 27.02.2025

 Председник Србије Александар Вучић осудио је данас инцидент у Петој београдској гимназији у којој је, по његовим речима, нападнута в.д. директорка те школе Данка Нешовић.

Вучић је на друштвеној мрежи Инстаграм написао да ђаци "спроводе терор" над директорком школе.

"Са њом је било још троје часних и здраворазумски оријентисаних наставника који су сматрали да је школа место у којем деца треба да уче и у којем они зарађују своју плату. Колико сам шокиран непоштовањем, психичким и физичким терором који је спровођен против госпође Нешовић, толико сам фасциниран њеном храброшћу", написао је Вучић.

Додао је да се нада да ће се ученици извинити наставницима због својих поступака.

Министарка просвете Славица Ђукић Дејановић навела је у среду увече у писаној изјави да је по информацијама којима располаже тај ресор, в.д. директорка након преузимања дужности покушала да одржи састанак са колективом, али да је састанак "прекинут насиљем, буком и претњама које је предводио део колектива те гимназије".Синоћ су ђаци те школе новоименовану директорку испратили звиждуцима и повицима "Уа!" док је излазила из зборнице.

У Пету београдску гимназију, после тога, стигла је и хитна помоћ јер је једној наставници позлило, а један ученик био је лакше повређен, писало је у јучерашњем саопштењу наставника и стручних сарадника те школе.

(Бета, 27.02.2025)

Повезане вести »

Повезане вести »

Кључне речи

Политика, најновије вести »