Da li je umro dobar čovek…

Danas 06.03.2025  |  Zlatko Crnogorac
Da li je umro dobar čovek…

Proteklu nedelju za nama, obeležila je, onaj gore uredio je, smrt dve javne ličnosti, naizgled antipoda medija i televizije kao nasleđa jugoslovenske popularne kulture.

Dževad Sabljaković je ustanovio verovatno najznačajniji format kulturno-obrazovnog programa Radio-televizije Beograd kultnu emisiju Petkom u 22, koja je uz Kino Oko bila naš jedini onovremeni internet epohe proteklog veka. U Hrvatskoj kada je nešto izvanredno, kaže se da je uredio Đelo Hadžiselimović. Kao urednik dokumentarnog programa bio je tamošnji Sabljakovićev pandan. Dževad nažalost nije bio frontmenski zavodljiv kao Nebojša Đukelić ili Dragan Babić, kao

Pročitajte još

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »

I u udvorištvu treba naći meru

I u udvorištvu treba naći meru

Radar pre 14 minuta
Glup kao top

Glup kao top

Radar pre 14 minuta
Zaboravi, ako možeš

Zaboravi, ako možeš

Radar pre 14 minuta
Kako nastaju vođe

Kako nastaju vođe

Radar pre 14 minuta