Izvor: Telegraf/Nauka & Tehnologija arhiva vesti 12.03.2025
Sajber napad na X: Šta se zaista desilo i zašto Ilon Mask spominje Ukrajinu
Telegraf 12.03.2025
Preporučujemo. Društvena mreža X doživela je višestruke prekide u radu u ponedeljak usled masovnog DDoS napada, a Ilon Mask je šokirao javnost optužbama na račun Ukrajine. Serija napada koja je izazvala haos među korisnicima izazvala je brojne… »
Svi detalji nesreće u kojoj je poginuo osnivač "The Pirate Bay": Poleteo iz Zagreba, nestao nakon pola sata
Telegraf 12.03.2025
Preporučujemo. Švedski političar i osnivač čuvenog sajta "The Pirate Bay" poginuo je u padu malog aviona u Sloveniji u ponedeljak, 10. marta, a vest o smrti uglednog biznismena stigla je dan kasnije. Mali avion, koji je u ponedeljak oko 9 časova poleteo… »
BlizzCon se vraća, ali tek 2026: Blizzard najavio veliki povratak u Anahajm
Telegraf 12.03.2025
Blizzard Entertainment je najavio povratak svog čuvenog događaja, BlizzCon-a, koji će se održati 12. i 13. septembra 2026. godine u Anahajmu u Kaliforniji. Ovaj događaj će obuhvatiti tradicionalne aktivnosti poput ceremonije, detaljnih panela sa… »
Američki tehnološki giganti žele da se svetski nuklearni kapaciteti utrostruče do 2050. godine
Telegraf 12.03.2025
Teme za vas. Američke tehnološke kompanije Amazon, Gugl i Meta pridružile su se danas inicijativi koja poziva da se svetski nuklearni kapaciteti utrostruče do 2050. godine. Pomenute kompanije grade centre podataka kako bi zadovoljili rastuću potražnju za… »