Izvor: BBC News/Svet arhiva vesti 21.03.2025
Najveći evropski aerodrom zatvoren 24 sata zbog požara na trafostanici, otkazano stotine letova
BBC News 21.03.2025
Londonski aerodrom Hitrou biće zatvoren ceo dan i obustavljeni su svi dolazni i odlazni letovi. Londonski aerodrom Hitrou biće zatvoren ceo dan zbog požara u trafostanici koja ga snabdeva električnom energijom, saopštio je aerodrom. Uzrok požara je… »
„Haotično" povlačenje iz Rusije: Priče ukrajinskih vojnika o bici za Kursk
BBC News 21.03.2025
Ukrajinski vojnik za BBC govori o povlačenju jedinica iz ruske oblasti Kursk posle sedam meseci žestokih i krvavih borbi. Do pre nešto više od nedelju dana, Artem Kariakin i njegova jedinica redovno su se kretali preko ukrajinske granice u ruski grad… »
Severna Makedonija: Sahrana poginulih u požaru u diskoteci u Kočanima
BBC News 21.03.2025
Identifikovano je svih 59 nastradalih u nezapamćenoj tragediji u noći između 15. i 16. marta i završene su obdukcije, izjavio je ministar unutrašnjih poslova. Hiljade ljudi se okupilo na sahrani desetine poginulih u požaru u diskoteci „Puls" u Kočanima… »