Izvor: Al Jazeera/Balkan arhiva vesti 07.06.2025
Hadžije u Mekki privode kraju obrede hadža
Al Jazeera 07.06.2025
Ove godine hadž obavilo skoro dva miliona muslimana, među kojima više od 2.000 iz BiH. Većina hadžija, među kojima 2.222 iz Bosne i Hercegovine, u Mekki je u petak navečer obavila glavni tavaf te sa'j između Safe i Merve i time privela obrede hadža… »
Sigurnost hrane u BiH: Slab nadzor i zastarjeli propisi
Al Jazeera 07.06.2025
Svjetski je dan sigurnosti hrane. Bosna i Hercegovina se sve teže nosi sa izazovima da obezbijedi sigurnu hranu, s obzirom na manjkavost sistema. Od inspekcije do propisa i zakona – svuda su rupe koje urušavaju povjerenje, a potencijalno ugrožavaju i… »
Nesigurna igrališta odnose dječije živote u BiH – ko je odgovoran?
Al Jazeera 07.06.2025
U posljednjih deset godina u Federaciji BiH dva djeteta stradala su na sportskim igralištima. Oba zbog neispravno postavljenih fudbalskih golova. Dok traje istraga o posljednjem slučaju stradanja dječaka u opštini Olovo, eksperti upozoravaju na propuste… »
Dodikov patološki strah od Britanaca krije nešto drugo
Al Jazeera 07.06.2025
Neskrivena mržnja i uličarski jezik Milorada Dodika prema Velikoj Britaniji sugeriraju kako je u ovom srazu lako i jednostavno zaključiti ko su dobri, a ko loši momci. Nemali je broj iskusnih i provjerenih svjetskih diplomata koji nedvosmisleno tvrde da… »