Izvor: Nedeljnik/Regioni arhiva vesti 11.06.2025
Ukinuta radna grupa za izradu Zakona o visokom obrazovanju: Ispunjen drugi zahtev Pobunjenog univerziteta
Nedeljnik 11.06.2025
Vlada Srbije stavila je na današnjoj sednici van snage zaključak o obrazovanju Radne grupe za analizu trenutnog stanja finansiranja i performansi visokog obrazvanja u Srbiji i izradu nacrta Zakona o visokom obrazovanju, prenosi agencija Beta. Taj… »
Produžen pritvor četvorici napadača na studente DIF-a u Novom Sadu
Nedeljnik 11.06.2025
Javni tužilac Osnovnog javnog tužilaštva u Novom Sadu je krajem maja predao optužni predlog protiv šestorice koji se sumnjiče za napad na studente DIF-a u ulici Laze Telečkog. Četvorici napadača produžen je pritvor, saopštilo je krivično vanpretresno… »
NUNS: Vlasnik Niš TV kolege nazvao fašističkim medijima, REM hitno da ispita emitovanje programa bez dozvole
Nedeljnik 11.06.2025
Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) je danas u saopštenju „najoštrije osudilo“ vlasnika i glavnog urednika televizije Niš TV Bojana Avramovića, koji je, tokom prenosa konferencije za medije iz niške Skupštine, nazvao kolege iz Mediareform centra i… »