Izvor: Vreme/Društvo arhiva vesti 11.07.2025
Vučića nije briga za štrajk advokata, a da li će oni ponovo da parališu pravosuđe?
Vreme 11.07.2025
Štrajk advokata zbog toga što je njihovom kolegi iz Užica Radovanu Novakoviću određen pritvor do 30 dana, trajaće do 12. jula u podne. Da li će biti nastavljen i nakon toga, još nije poznato. Štrajk advokata zbog toga što je njihovom kolegi iz Užica… »
Pobuna u Srbiji: Podrška Đokovića i episkopa žičkog Justina
Vreme 11.07.2025
Protiče druga nedelja građanske neposlušnosti u Srbiji. Sva današnja dešavanja pratite u našem blogu uživo. 23.01 U Kragujevcu održan građanski skup podrške pritvorenom studentu i profesorki sa otkazom u školi Na večerašnjem građanskom protestu u… »
„Zovem se Marko“: Policajac na Autokomandi skinuo fantomku nakon skandiranja (Video)
Vreme 11.07.2025
Na protestu kod Autokomande, građani su u više navrata uzvikivali „Skinite fantomke“, zahtevajući od policije da otkrije identitet prisutnih službenika. Jedan policajac je na taj zahtev odgovorio – predstavio se imenom, skinuo masku i ušao u dijalog sa… »
ANEM: 20 godina od kako ga je napao policajac, novinar i dalje plaća sudske takse
Vreme 11.07.2025
Asocijacija nezavisnih elektronskih medija pozvala je Komoru javnih izvršitelja da obavi nadzor rada javnog izvršitelja nadležnog u predmetu novinara Vladimira Mitrića, koji 15 godina ne može da naplati obaveze od bivšeg policajca koji ga je napao, za… »