Извор: Блиц/Култура архива вести 05.09.2025
Штребери не штеде: Легендарни реквизит из "Ратова звезда" продат за астрономски износ, постављен је нови рекорд
Блиц 05.09.2025
Један срећни обожавалац Стар Варса пригрлио је тамну страну - светлосни мач Дарта Вејдера из оригиналне трилогије продат је на аукцији за астрономски износ. Примарни дуелантски светлосни мач култног лика, који се појавио у… »
Феноменалан филм који нисте гледали има оцену 100/100: Верно приказује пакао рата, и битку која се ретко помиње
Блиц 05.09.2025
На Нетфликсу се може погледати један од најхваљенијих ратних филмова последњих година који је, упркос врхунским оценама критике, остао непознат широј публици. Реч је о холандској драми Тхе Форготтен Баттле, једном од најскупљих… »
Право ниоткуда: Џастин Бибер изненадио: Без најаве објавио још један албум, мање од два месеца пре претходног!
Блиц 05.09.2025
Добитник Греми награде и глобална суперзвезда Џастин Бибер поново је изненадио фанове објавом албума „СВАГ ИИ“. Бибер је 11. јула изненадио објавом свог седмог студијског албума „СВАГ“. Тајним албумом, у издању Деф Јам… »
Цена лепоте је превисока: Глумицу су одбили јер није довољно млада, и сад предузима опасне мере да би покренула каријеру
Блиц 05.09.2025
Холивудска опседнутост вечном младошћу добија своје најмрачније лице у новом психолошком трилеру Схелл, у којем главну улогу тумачи Елизабет Мос. Филм је поново уједињује с колегом Максом Мингелом, с којим је годинама делила… »
Светске награде за филмове студената режије Академије уметности у Београду: Сведочанство које потврђује таленат, креативност и…
Блиц 05.09.2025
После освајања Студентског оскара у Хјустону, као напрестижније светске награде за најбољи студентски филм 2025., која је додељена филму „Пит стоп“ Милутина Филиповића, студента ИВ године режије Академије уметности у Београду… »
Редитељ Милутин Петровић открива како су судбински знакови и падови са коња обликовали нови филм "Дечански кључ"
Блиц 05.09.2025
Један од најаутентичнијих редитеља и сценариста савремене српске кинематографије, Милутин Петровић, завршава свој нови пројекат. Реч је о дугометражном документарном филму “Дечански кључ” од кога очекује много. - Ово је прича о… »
Стиже нови Супермен: Редитељ открио када излази наставак филма који је направио прави "бум" у биоскопима
Блиц 05.09.2025
Џејмс Ган је најавио следеће поглавље своје Суперман саге - филм Ман оф Томорров стиже у биоскопе 9. јула 2027, открио је редитељ на Инстаграму. Објаву је пратио цртеж шефа ДЦ-ја Џима Лија, на којем је Лекс Лутор у свом… »







