Извор: РТС/Економија архива вести 13.09.2025
Кредит по новим правилима од понедељка, камата нижа, рата "лакша" – рачуница на примеру од пола милиона динара
РТС пре 2 дана
Од 15. септембра све банке у Србији у обавези су да клијентима понуде потрошачке, готовинске и стамбене кредите по новим, нижим каматама. Референтна каматна стопа НБС остала је непромењена. Професор Велимир Лукић и члан Извршног… »
Нови пакет санкција ЕУ – да ли Брисел нишани Русију, а гађа Мађарску и Словачку
РТС пре 1 дан
Европска привреда у суштини чека да се коначно заврши рат у Украјини и да они почну поново да раде, јер имају огромне губитке, каже за РТС главна уредница "Енергије Балкана" Јелица Путниковић поводом најаве новог пакета санкција… »
Трансформација плаћања – колико смо близу друштва без готовине
РТС пре 2 дана
Најновији подаци показују да Србија улази у нову фазу трансформације плаћања – чак 84 одсто грађана већ користи бесконтактно плаћање, док 75 одсто у потпуности верује у њихову сигурност. Према речима менаџерке компаније… »