Izvor: BizLife/Zabava arhiva vesti 11.10.2025
Studenti FDU ponovo „u vatri“: Ovako izgleda kada 14 mladih ljudi reši da snimi film
BizLife pre 3 dana
Nakon burne godine, studenti druge godine produkcije Fakulteta dramskih umetnosti opet su se našli u vatri, ali ovog puta umetničkoj. Četrnaestoro studenata sa klase Produkcije 2023, uz mentorstvo redovnog profesora Milana Todorovića i više umetničke… »
Zašto je svetske rekorde sve teže oboriti?
BizLife pre 3 dana
Novi svetski rekordi u nekim sportovima deluju gotovo nedostižno, dok u drugim padaju gotovo redovno – kao što je to nedavno pokazao neverovatni skok s motkom Armonda Duplantisa. Gledajući rekorde i u drugim oblastima, poput klimatskih promena, može se… »
Tri pruge i četiri šape: Adidas lansirao novu kolekciju odeće, ali za ljubimce
BizLife pre 3 dana
Adidas Originals predstavio je svoju drugu kolekciju odeće za kućne ljubimce, dostupnu isključivo u Kini. Nakon uspeha prve serije, nova kolekcija spaja prepoznatljivu sportsku estetiku brenda sa razigranim dizajnom prilagođenim mačkama i psima. Ovim… »
Kako je nastalo ime Nokia? Od fabrike papira do tehnološkog giganta
BizLife pre 3 dana
Legendarna Nokia 3310 postala je jedan od najpoznatijih mobilnih telefona na svetu nakon lansiranja 2000. godine. Do povlačenja sa tržišta 2005. prodato je čak oko 126 miliona primeraka, čime je ovaj model ušao u istoriju. Iako kompanija postoji već više… »