Izvor: N1 Info/Nauka & Tehnologija arhiva vesti 13.10.2025
Studija kompanije OpenAI otkriva 44 zanimanja koje veštačka inteligencija već obavlja bolje od ljudi
N1 Info pre 1 dan
OpenAI je nedavno objavio rad pod naslovom „Merenje performansi naših modela u realnim zadacima“, u kojem je analizirano 44 zanimanja koja bi veštačka inteligencija najverovatnije mogla da preuzme. Studija je koristila procenu nazvanu GDPval kako bi… »
Kina uspešno lansirala novi probni satelit: Koristiće ga za optička snimanja
N1 Info pre 24 sata
Kina je u danas u svemir uspešno lansirala novi probni satelit iz Centra za lansiranje satelita Đijućen na severozapadu te zemlje, prenosi agencija Sinhua. Probni satelit "Šijan-31" lansiran je raketom-nosačem "Dugi marš"-2D, i uspešno je ušao u zadatu… »
Spejs Eks lansira Staršip: Najveća raketa za Mesec i Mars
N1 Info pre 1 dan
Jedanaesti let Staršipa uslediće nakon niza problema tokom 2025. koji su odložili NASA-inu misiju na Mesec. Kompanija Spejs Eks večeras će lansirati najveću i najmoćniju raketu ikada napravljenu, u ključnom testu NASA-inih planova da do 2027. godine… »