Због рата напустио Сплит, стигао у Рад, па дотакао висине! Филмска животна прича човека који је један од најзаслужнијих што је Србија добила Ђорђа Петровића!
Курир 29.10.2025

На данашњи дан, 29. октобра 1974. године, рођен је бивши српски голман, а сада тренер голмана Чукаричког, Оливер Ковачевић.
Он иза себе има филмску животну причу - као млад морао је да напусти Сплит, стигао је у ФК Рад и одатле је кренуо његов успон. Стигао је и до репрезентације, дуго је бранио на високом нивоу, а као тренер је, може се рећи, још успешнији, јер је својим радом са голманима за Србију створио неке феноменалне чуваре мрежа, од којих је дефинитивно на првом месту Ђорђе Петровић. Својовремено је Ковачевић дао интервју за Курир у ком је говорио о свом животу, а ми вам












