Izvor: B92/Nauka & Tehnologija arhiva vesti 09.11.2025
FBI naredio: Otkrijte ko je vlasnik misterioznog sajta
B92 pre 1 dan
Cilj je da se otkrije identitet osobe ili osoba koje stoje iza popularnog sajta za arhiviranje internet stranica. Američki Federalni istražni biro (FBI) izdao je zvaničan poziv kanadskoj kompaniji Tucows, registru internet domena, sa zahtevom da otkrije… »
Zakerberg Trampu: "Izvini, nisam bio siguran koji broj da kažem"
B92 pre 1 dan
Kompanija Meta saopštila da planira ulaganje od čak 600 milijardi dolara u infrastrukturu i otvaranje radnih mesta u SAD do 2028. godine. Iako je saopštenje prilično oskudno po pitanju konkretnih detalja, čini se da će veći deo sredstava otići na… »
Plaćaće im milijardu dolara za ovo
B92 pre 1 dan
Apple bi kompaniji Google mogao da plaća oko milijardu dolara godišnje za pokretanje novog Siri asistenta. Kompanija Apple je, prema pisanju portala TechCrunch, blizu potpisivanja ugovora vrednog milijardu dolara godišnje sa Google-om, kojim bi AI model… »
Nintendo prodavnica dostupna za iOS i Android
B92 pre 2 dana
Nintendo je zvanično objavio novu aplikaciju pod nazivom Nintendo Store, koja korisnicima omogućava pristup eShop prodavnici direktno sa iPhone, iPad i Android uređaja. Pet godina nakon što je aplikacija bila dostupna isključivo u Japanu pod imenom "My… »




