Izvor: Nedeljnik/Svet arhiva vesti 23.11.2025
U RS mala izlaznost na predsedničkim izborima: SNSD objavio rezultat prebrojanih glasova
Nedeljnik pre 4 dana
U 19.00 časova zatvorena su biračka mesta u Republici Srpskoj, na kojima su građani na prevremenim izborima birali novog predsednika tog entiteta BIH. Centralna izborna komisija BiH (CIK) je najavila da će prve nezvanične rezultate izbora objaviti… »
Evropski predlog za mir: NATO može da garantuje da neće imati vojsku u Ukrajini u mirnodopskom periodu
Nedeljnik pre 3 dana
U predlogu mirovnog sporazuma koji je dostavila Evropska unija navodi se da bezbednosne garancije koje daju Sjedinjene Američke Države za mir u Ukrajini treba da se pozivaju na član 5 Ugovora o NATO, u kome se navodi da se napad na jednu članicu smatra… »
SAD, Evropa i Ukrajina danas u Ženevi o Trampovom mirovnom planu: „Detalji mogu pretrpeti izmene“
Nedeljnik pre 4 dana
Visoki zvaničnici Sjedinjenih Američkih Država, Ukrajine i evropskih zemalja sastaju se danas u Ženevi kako bi razgovarali o narednim koracima za okončanje rata u Ukrajini. Kako prenosi CNN, saveznici Kijeva pokušavaju da sastave koherentan odgovor na… »
Izrael tvrdi da je ubio šefa štaba Hezbolaha u napadu na Bejrut
Nedeljnik pre 3 dana
Izraelska vojska je saopštila da je napadom iz vazduha na stambenu zgradu u južnim predgrađima Bejruta ubila Hajtama Alija Tabatabaija, opisanog kao „šef štaba“ i „najviši komandant“ pokreta Hezbolah. Vojska je „napala područje Bejruta i eliminisala… »




