У Београду почео 14. Гете фест

Данас 04.12.2025  |  Бета
У Београду почео 14. Гете фест

Фестивал савременог немачког филма „Гете фест“ (ГоетхеФЕСТ) је отворен вечерас у Београду, филмом „Келн ’75.“ редитеља Ида Флука.

На отварању 14. издања фестивала, помоћница директора Културног центра Београда, Зорана Ђаковић Минити је казала да фестивал „веома пажљиво бира програм и филмове“, ослушкујући, како је навела, „тренутак у којем их гледамо”, саопштили су организатори. Амбасадорка Немачке у Србији, Анке Конрад је казала да и даље важи правило – „шта може бити боље од заједничког гледања одличног филма на великом платну?“ „И сама кинематографија се развија. Младе редитељке и

Прочитајте још

Кључне речи

Култура, најновије вести »