У Београду почео 14. Гете фест
Данас 04.12.2025 | Бета

Фестивал савременог немачког филма „Гете фест“ (ГоетхеФЕСТ) је отворен вечерас у Београду, филмом „Келн ’75.“ редитеља Ида Флука.
На отварању 14. издања фестивала, помоћница директора Културног центра Београда, Зорана Ђаковић Минити је казала да фестивал „веома пажљиво бира програм и филмове“, ослушкујући, како је навела, „тренутак у којем их гледамо”, саопштили су организатори. Амбасадорка Немачке у Србији, Анке Конрад је казала да и даље важи правило – „шта може бити боље од заједничког гледања одличног филма на великом платну?“ „И сама кинематографија се развија. Младе редитељке и












