Александра и Ана у полуфиналу!
Спутник 14.01.2026

Александра Круниц́, најбоља српска дубл играчица, пласирала се у тандему са Аном Данилином у полуфинале турнира у Аделејду и то без борбе. Њима су четвртфинални меч предале Мари Бузкова и Луиса Стефани.
У среду у раним јутарњим сатима по средњеевропском времену било је планирано да се на терену нађу рођене Московљанке - Александра и Ана, а да наспрам њих буду Чехиња Бузкова и Бразилка Стефани, али су оне предале меч. Самим тим, Српкиња и тенисерка која игра под заставом Казахстана пласирале су се аутоматски у полуфинале Аделејда. Александра Круниц́ је најбоља српска дубл играчица, док је 17. на дубл ранг-листи. Круниц́ева би у случају доброг резултата у












