Izvor: Nova ekonomija/Ekonomija arhiva vesti 19.01.2026
Đedović Handanović: MOL i Gaspromnjeft se dogovorili oko NIS-a, Srbija uvećava vlasništvo za pet odsto
Nova ekonomija pre 12 dana
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović rekla je da su MOL i Gaspromnjeft dogovorili osnovne odredbe budućeg kupoprodajnog ugovora za NIS koji će biti upućen američkoj administraciji na odlučivanje, prenosi RTS. Kako je navela… »
Ministarstvo poljoprivrede: Raspisan javni poziv za premiju za mleko za četvrti kvartal 2025. godine
Nova ekonomija pre 12 dana
Uprava za agrarna plaćanja Ministarstva poljoprivrede raspisala je danas javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na premiju za mleko, za četvrti kvartal 2025. godine. Zahtevi se podnose do 19. februara ove godine preko platforme eAgrar… »
Kineska ekonomija u 2025. porasla pet odsto i ispunila cilj za rast BDP-a uprkos Trampovim carinama
Nova ekonomija pre 13 dana
Kineska ekonomija je 2025. godine porasla za oko pet odsto, vođena snažnim izvozom, uprkos carinama koje je nametnuo predsednik SAD Donald Tramp, čime je ta zemlja ispunila svoj cilj za rast bruto domaćeg proizvoda u prošloj godini. Međutim, u poslednja… »
Tara, Kopaonik, Đerdap i Srbijašume zvanično postali d.o.o.
Nova ekonomija pre 12 dana
Javna preduzeća Nacionalni park Tara, Nacionalni park Kopaonik, Nacionalni park Đerdap, Srbijašume promenila su svoj oblik pravne forme, odnosno postala su društva sa ograničenom odgovornošću. U odlukama koje je Vlada Srbije donela, navodi se da društvo… »




