Izvor: Danas/Balkan arhiva vesti 28.01.2026
Bivša predsednica Vrhovnog suda Crne Gore osuđena na 10 godina zatvora
Danas pre 1 dan
Iako su je godinama nazivali ženom koja dugo „vedri i oblači“ crnogorskim pravosuđem, nekadašnja predsednica Vrhovnog suda Vesna Medenica osuđena je prvostepeno na dugogodišnju kaznu zatvora. Sud u Podgorici osudio je 28. januara 2026. nju i njenog sina… »
Ustavni sud u Crnoj Gori ukinuo neradnu nedelju u prodavnicama
Danas pre 1 dan
Ustavni sud Crne Gore ukinuo je neradnu nedelju u prodavnicama. Ukinut je kao neustavan član 35a Zakona o unutrašnjoj trgovini, odnosno neradna nedelja. Sud je ocenio da se navedenom odredbom krši sloboda preduzetništva garantovana Ustavom, kao i ustavni… »
Plenković: Čuo sam se s Milanovićem, nećemo u Trampov Odbor za mir
Danas pre 1 dan
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović i premijer Andrej Plenković razgovarali su danas telefonom. Tema razgovora bio je poziv Hrvatskoj da se pridruži Trampovom Odboru za mir. Plenković je potvrdio telefonski razgovor sa Milanovićem u kratkom obraćanju… »
Dodik o sastanku s Netanjahuom: Tražio sam da nam pomognu vraćanje slova Dejtona
Danas pre 1 dan
Predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je danas u Izraelu gde se sastao s premijerom Benjaminom Netanjahuom da je od njega tražio pomoć za „povratak slovu Dejtona“, vraćanju Vojske Republike Srpske (RS), finansija… »




