Izvor: Mašina/Politika arhiva vesti 02.04.2026

„Biti pešak u Beogradu danas je postao ekstremni sport“: Šta se desi kad se Šapić proglasi gradskim urbanistom

„Biti pešak u Beogradu danas je postao ekstremni sport“: Šta se desi kad se Šapić proglasi gradskim urbanistom

Mašina 02.04.2026
Na putu ka „savremenosti“ prema viziji gradonačelnika Šapića, Beograd se susreo sa mnoštvom ograda, saksija i drugih prepreka koje onemogućavaju prirodno kretanje pešaka, pa čak i negde ugrožavaju saobraćaj. Kakva je šteta i ima li svrhe ovih invencija… »