Srpkinje pokorile i planetu, odbojkašicama svetska titula!

RTV 20.10.2018  |  Tanjug

JOKOHAMA - Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je drugu medalju u istoriji na Svetskim prvenstvima, pošto je danas u finalu svetskog prvenstva u Japanu osvojila titulu prvaka Sveta. Srbija je danas po našem vremenu u Jokohami, u finalu, savladala Italiju sa 3:2, po setovima 21:25, 25:14, 23:25, 25:19 i 15:12, posle 117 minuta igre.

Utakmicu u Areni Jokohama posmatralo je 11.500 gledalaca, a sudili su Juraj Mokri iz Slovačke i Patriša Rolf iz SAD. Najlepše stranice istorije odbojke u Srbiji ispisale su izabranice Zorana Terzića, koje su vicešampionke Olimpijskih igara, prvakinje Evrope i sada vladarke Sveta!!! Sve ono što su radile proteklih šest meseci tokom priprema slilo se u današnji meč protiv izvanredne Italije. Odlučili su detalji, ali i činjenica da je Srbija u ovom