Čelsi nakon penala izbacio Ajntraht, za trofej protiv Arsenala

RTV 09.05.2019  |  B92

LONDON - Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta poraženi od Čelsija posle penala u polufinalu Lige Evrope. Posle 120 minuta igre na semforu je bilo 1:1, što je značilo da će se pristupiti jedaneastercima. Tamo su domaći fudbaleri imali više smirenosti, a kao heroj istakao se golman Kepa Arisabalaga, koji je odbranio dva ključna penala Hinteregeru i Pasijensiji. Čelsi će u velikom finalu igrati protiv Arsenala, koji je ukupnim rezultatom 7:3 eliminisao Valensiju. Finale je na programu 29. maja na Olimpijskom

Ređali su šanse, ali nijedna nije bila stopostotna. Konačno su dočekali pravu priliku u 28. minutu. Eden Azar odlično je pronašao Loftus-Čika, a ovaj je u stilu najboljih napadača gađao dalji ugao i pogodio malu mrežicu. Odbrana Ajntrahta loše je reagovala i "Plavci" su zasluženo došli do pogotka. Ajntraht nije delovao ništa bolje posle pogotka, Čelsi je kontrolisao igru, a srpski fudbaleri Kostić, Gaćinović i Jović bili su neprimetni. Na