Најлуђи меч на у21 ЕП: Енглези са играчем мање водили против Француске до 89. минута, па изгубили!

Спортал блиц 18.06.2019  |  П. Т.

Млада фудбалска репрезентација Француске је после невероватне драме победила Енглеску са 2:1 у мечу првог кола групе Ц на Европском првенству у Италији и Сан Марину.

Енглези су испрва имали доста среће на овој утакмици. Французи нису успели да искористе чак два пенала, али су од 89. до 95. минута, уз играча више, ипак дошли до три бода. Први једанаестерац досуђен је у 25. минуту због играња руком једног дефанзивца "гордог албиона", али је Муса Дембеле шутирао у доњи десни угао што је прочитао голман Хендерсон и спасао саиграче. Енглеска је из јединог шута у оквир гола дала погодак. Реализатор је био Фил