Ludo penal veče Dušana tadića: Naš as izveo tri jedanasterca u istorijskoj predstavi Ajaksa!

Sportal blic 13.08.2019  |  B92

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić je promašio jedan, a potom realizovao drugi, pa treći penal u revanš meču kvalifikacija za Ligu šampiona protiv PAOK za pobedu "kopljanika" od 3:2 (prvi meč 2:2).

Reprezentativac Srbije je u 31. minutu propustio priliku da zatrese mrežu gostujućeg tima. Tadić je hteo da plasira loptu u desni deo gola golmana Aleksandrosa Pashalakisa, ali je grčki čuvar mreže prozreo njegovu nameru. Novu šansu je srpski fudbaler dobio u 43. minutu, promenio je potpuno način izvođenja najstrože kazne i rutinski poslao loptu u levi deo gola solunskog tima. A onda u 84. minutu ponovo ista priča. Lopta na 11 metara Tadić i Pashalakis oči u oči. I