Jang zaustavio Jokića i Denver, Lejkersi nadigrali Finiks

RTS 13.11.2019

Košarkaši Atlante, predvođeni Trej Jangom nadigrali Denver sa 125:121 na domaćem terenu i posle četiri uzastopne pobede prekinuči im pobedničku seriju. Slično iznenađenje, posle preokreta u finišu meča, priredili su LA Lejkersi savladavši Finiks na gostovanju sa 123:115.

Iako su Nikola Jokić i ekipa dobro ušli u meč i na početku poveli, gosti su uspeli da načine preokret i prvo poluvreme završe sa prednošću. U nastavku domaćini su se dobro borili i došli do izjednačenja u četrdesetom minutu ali zahvaljujući raspoloženom Trej Jangu Atlanta uspeva da do kraja obezbedi pobedu sa 125:121 i prekine seriju od tri poraza. Nikola Jokić je opet na 25 sekundi pre kraja smanjio na 123:119 ali ovoga puta ti poeni nisu bili odlučujući kao u