Crveni đavoli dobili derbi mančestera: Junajted šokirao Siti na Etihadu! U Liverpulu već hlade šampanjac (video)

Kurir 07.12.2019

Fudbaleri Mančester junajteda dobili su gradski derbi protiv Sitija kao gosti na "Etihadu" 2:1 u 16. kolu Premijer lige.

Aktuelni šampion je imao ulogu apsolutnog favorita i imperativ pobede kako mu lider Liverpul ne bi pobegao, ali su "crveni đavoli" uspeli da načine iznenađenje. Istina, tim trenera Pepa Gvardiole je sve vreme imao inicijativu i stvarao šanse, sali je ekipa Ole Gunara Solskjera bila konkretnija. Junajted je poveo golovima u 23. i 29. minutu, a Siti je poraz ublažio pogotkom u 85. Sredinom prvog poluvremena Rašford se izborio za penal, koji je dosuđen posle