Mančester obojen u crveno, Siti sve dalje od titule

RTS 07.12.2019

Junajted gazduje Mančesterom – izabranici Olea Gunara Solskjera savladali su kao gosti Gvardiolin Siti sa 2:1 i približili se ekipama koje bi naredne sezone trebalo da nastupaju u Ligi šampiona. Rašford i Marsijal utišali "Etihad", Otamendi postavio konačan rezultat. Siti kaska za Liverpulom 14 bodova, Junajted se dokopao petog mesta na tabeli.

Odavno Junajted nije tako lako izašao na kraj sa Sitijem, kao u utakmici 16. kola Premijer lige. Dva gola u prvom poluvremenu u mreži Edersona bili su dovoljni da se crvena strana Mančestera raduje do kasno u noć. Ekipa Olea Gunara Solskjera nije bila u podređenom položaju, iako je Siti uglavnom imao terensku inicijativu, dok su kontranapadi "đavola" bili izuzetno opasni. Gosti su na "Etihadu" do prednosti došli u 23. minutu, kada je Bernardo Silva oborio Rašforda,