Partizan protutnjao železnikom! FMP spuštenog garda razbijen u derbiju kola, Veličković ispisao istoriju!

Sportal blic 18.01.2020  |  Blicsport.rs

Košarkaši Partizana ubedljivim trijumfom u derbiju kola protiv FMP-a, rezultatom 57:87 u 16. kolu ABA lige sačuvali su prvo mesto pred nastavak sezone.

Crno-beli su u Železniku ostvarili osmu uzastopnu pobedu u regionalnom takmičenju. Utakmica zaista nije u prvom poluvremenu ličila na ono što su svi očekivali. FMP je u meč ušao bez poraza ove sezone u Železniku, a u prethodnih šest duela protiv Partizana na domaćem terenu, čak pet puta je slavio. Pa, kada se to uzme u obzir, jasno je da šest poena koliko su "panteri" postigli u prvoj četvrtini nisu dobar učinak, čak naprotiv, prva četvrtina završena je rezultatom