Junajted na čelu grupe, PSŽ pobedio pod moranjem

RTS 24.11.2020

Fudbaeri Pari Sen Žermena savladali su minimalnim rezultatom tim Lajpciga (1:0) u derbiju večeri i grupe H, a možda i odlučujućem okršaju za plasman u narednu fazu Lige šampiona. Mančester junajted sigurno, rutinski i ubedljivo sa Bašekšehirom iz Istanbula - 4:1.

Nakon što je u prošlom kolu poražen u Nemačkoj od istog rivala sa 2:1, PSŽ je u Parizu uspeo da nadoknadi taj minus. Istina, pobedio takođe sa jednim golom razlike, ali im je taj jedan gol bio dovoljan do steknu prednost u međusobnom skoru jer su dali prethodno gol u gostima. Odlučujući momenat meča bio je onaj iz 9. minuta, kada je Anhel Di Marija pomalo i teatralno pao na ivici šesnaesterca. Sudija je taj start Sabicera okarekterisao kao penal, koji dva minuta